Farma Dolní Křečany - Romanovské ovce

Naší prací a koníčkem je produkce čistokrevných plemenných Romanovských ovcí, prodej jehnic-bahnic do užitkových, či komerčních chovů a produkce plemených beranů. Pasení ovcí v NP. Komerční spásání zelených ploch romanovskými ovcemi za pomoci pasteveckých psů a půjčování ovcí/koz na výpas.

Farma je zařazena do Kontroly užitkovosti (KU), kontroly zdraví (KZ), hospodaří v EKO kvalitě a je v elitním Klubu chovatelů romanovských ovcí. A samozdřejmě jsme členy Svazu chovatelů ovcí a koz.

Registrační číslo (stájový registr) farmy je CZ42041315/10.

Nejprve jsme bydleli Provodíně, kam jsme si přivezli romanovské ovce, avšak po spekulacích s pozemky okolo nás jsme hledali nějaké řešení. Řešení se naskytlo v obdržení dlouhodobé zakázky na spásání luk v NP a získání nemalých dotací a tak v červnu 2010 jsme si pořídily bývalý statek v Dolních Křečanech u Rumburku, abychom se mohli rozšířit na střední rodinnou farmu ve velikosti 3 základních stád romanovských ovcí o počtu 25-35 bahnic, 3 plemenných beranů (nějaké máme také v depozitu u spřátelených chovatelů-lek), tzn. 100ks základního stáda plemených ovcí v KU a 130ks romanovských bahnic na volnou pastvu luk se psy. Dále máme na farmě tři kozy hnědou, bílou a bílohnědou a k nim máme bílého bezrohého licentovaného kozla. Naše nebo pronajaté pastviny se nacházejí v oblastech Národního parku České Švýcarsko, Šluknovské pahorkatiny a CHKO Lužické Hory. Ovce a kozy se pasou celoročním pastevním způsobem, což znamená, že jsou celý rok na volné pastvě s možností úkrytu v závětří. Zvířata jsou pod pravidelným dohledem soukromého veterinárního lékaře.

Na farmě je možno krmit a hladit ovce, kozy a králíky, prosíme, ale pouze za naší účasti, zvířata jsou zvyklá na malé děti. Jako poplatek slouží tvrdý chleba (-: z vašich domácností, ale rádi Vás uvítáme i bez něj.

V případě zájmu o chov ovcí či koz Vám poradíme, pomůžeme s registrací hospodářství a s chovem od A až po Z.http://www.romanovky.com

Kontaktovat firmu
Doporučit firmu

Přidej na Facebook.com Přidat na Facebook

Zařazeno v kategorii:
Zvířata, chovatelství / Chov hospodářských zvířat

Farma Dolní Křečany - Romanovské ovce
Kontakt:
Farma Dolní Křečany - Romanovské ovce

408 01 Rumburk 3 - Dolní Křečany
http://www.romanovky.com

Telefon:
606607207

Region: Liberec

Zvětšit mapu

 
Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2011
Mlhovina.cz - bezplatná inzerce pro Vás!